Tagastamine

Viimati uuendatud: 06.11.2023

Toodete tagastamine toote mittesobivuse korral

1.1. Hedon.ee e-poest ostetud kaubale kehtivad Eesti Vabariigi seadustes ettenähtud garantii ja tagastamise kord. Ostetud kaubale kehtib alates kauba kättesaamisest 14 päevane kauba tagastamisõigus.
Taganemisõigus puudub järgnevate kaupade ostmisel (vastavalt võlaõigusseaduse § 53 lg-s 4):

4-1) sellise suletud pakendis asja üleandmine, mis ei ole kõlblik tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel ning kui see on pärast kohaletoimetamist avatud.

1.2. Klient peab oma tagastamissoovist teada andma 14 päeva jooksul pärast kauba kättesaamist täites tellimuse tagastamise avalduse lehe allosas.

1.3. Tagastatav kaup peab olema kasutamata, siltidega ja originaalpakendis. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil, nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

1.3.1. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on e-poel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

1.3.2. Hügieenilistel põhjustel kasutatud/proovitud toode tagastamisele ei kuulu, v.a. juhul, kui tegu on praaktootega/defektse tootega. Veendu enne ostu oma ostus ning tutvu kindlasti vastunäidustusega tootelehel!

1.4. Kauba tagastamiskulud kannab Klient, välja arvatud juhul kui tagastamise põhjuseks on mittevastavus tellitule või praakkaup.

1.5. Raha tagastatud kauba eest hüvitatakse Kliendile koheselt, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel taganemisavalduse kättesaamisest. Lisaks tagastatud kauba maksumusele tagastatakse ka kauba kättetoimetamise kulud.

1.6. Kliendil on võimalik pöörduda tarbijakaitseameti tarbijakaebuste komisjoni poole, kelle pädevuses on lahendada lepingust tulenevaid vaidlusi kui vaidlusaluse kauba maksumus on üle 20€ (kaebuse läbivaatamine komisjonis tasuta).

Toodete tagastamine toote defekti korral

2.1. Hedon.ee e-pood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese aasta jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on e-poe kohustus.

2.2. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda e-poe poole, saates e-kirja aadressile hello@hedon.ee.

2.3. Hedon.ee e-pood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

2.4. Hedon.ee e-pood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

2.5. Kui Hedon.ee e-poest ostetud kaubal on puudused, mille eest e-pood vastutab, parandab või asendab e-pood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab e-pood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

  1. Tellimuse tagastamise avaldus

Kauba tagastamiseks palun täitke allpool olev avaldus ja saatke meile.